top of page

2021-2022 н.р.

Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної
середньої освіти, у 2021/2022 навчальному році 

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оприлюднив графік проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році.

"Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Читайте також: П’ята частина абітурієнтів не склали ЗНО з історії України
Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком: фізика - 23 травня; хімія - 26 травня; українська мова, українська мова і література - 31 травня; математика, математика (завдання рівня стандарту) - 3 червня; іспанська мова, німецька мова, французька мова - 6 червня; англійська мова - 7 червня; історія України - 10 червня; географія - 14 червня; біологія - 17 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

Читайте також: Цьогоріч 550 учасників ЗНО набрали максимальні 200 балів
Як повідомлялося, реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 по 22 січня.

 

 

 

 

 

1635867377-865.jpg

2020-2021 н.р.

Державна підсумкова атестація (ДПА) в старшій школі (11 клас) в 2020/2021 навчальному році проводиться відповідно до "Порядку проведення державної підсумкової атестації", наказу МОН "Деякі питання проведення в 2020-2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту". Учні початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації. 

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це стандартизоване тестування, проходження якого є обов’язковим для всіх випускників українських шкіл, які бажають вступати до вищих навчальних закладів України.
Зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з основних предметів шкільного курсу: української мови та літератури, історії України, математики, біології, хімії, фізики, географії, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови та російської мови.
Тест з української мови та математики є обов’язковим для всіх випускників України, проходження інших тестів зовнішнього оцінювання пропонується на вибір. 
Випускник має можливість обрати не більше чотирьох предметів для складання тестів зовнішнього оцінювання. Тестування є безкоштовним. Результати ЗНО за бажанням і письмовою заявою випускника можуть зараховуватися як результати ДПА.
Тестування проводяться щорічно, наприкінці навчального року в українських школах. Взяти участь у тестуванні можна тільки один раз на рік. Перескласти тести у випадку негативного результату неможливо.
Після основної сесії ЗНО проводиться додаткова сесія незалежного оцінювання для випускників, які з об’єктивних причин (хвороба, участь у олімпіадах та інше) не змогли взяти участь у основному тестуванні.
Умови проведення всіх тестувань визначаються Українським центром оцінювання якості освіти – установою, що забезпечує організацію проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Організація проведення ЗНО у регіонах покладена на регіональні центри оцінювання якості освіти. Також вони здійснюють реєстрацію бажаючих взяти участь у тестуванні.
Для отримання інформації та ознайомлення майбутніх вступників із процедурою проведення ЗНО регіональні центри щороку проводять пробне тестування.
Українським центром оцінювання розробляються завдання кожного тесту, встановлюється час на виконання цих завдань, правила виконання цих завдань та система їх оцінювання.
Оцінювання тестових завдань учасників ЗНО відбувається у два етапи. Спочатку розраховується сума тестових балів (у кожному предметі сума тестових балів різна), після цього розраховується рейтингова оцінка учасника тестування за шкалою від 100 до 200 балів. Рейтингова оцінка ЗНО є основною складовою формування конкурсного бала абітурієнта, який використовується вищими навчальними закладами при визначенні рейтингу вступників під час вступу.
Шкала переведення тестових балів в оцінку за шкалою 100-200 балів щороку змінюється оскільки розраховується в залежності від результатів виконання абітурієнтами конкретного тесту.

Докладніше на сайті https://lv.testportal.gov.ua/

bottom of page