top of page

Бібліотека

21.jpg

Дата народження: 8 березня 1972 року

Освіта за дипломом: вища

Коли і який заклад закінчив: РДГУ, 2006 рік.

Спеціальність: бібліотекар-бібліограф

Стаж роботи за спеціальністю: 31 рік.

Стаж роботи у  Дубенському ліцеї №5: 21 рік.

Нагороди і звання, рік отримання: Грамота відділу освіти Дубенського міськвиконкому( 2002 рік);  Грамота відділу освіти Дубенського міськвиконкому(2003 рік.);Грамота управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації(2004 рік); Грамота відділу освіти Дубенського міськвиконкому(2004 рік); Грамота управління освіти  і науки Рівненської облдержадміністрації(2005);Диплом Рівненської облдержадміністрації (2009 рік);Грамота  Дубенської міської ради(2009); нагрудний знак «60 років СЗНЗ№5»(2009 рік);Грамота СЗОШ I-III ст. №5; Грамота СЗОШ I-III ст. №5 (2013); Грамота управління освіти (2013);Диплом управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації (2014), Грамота Дубенської міської ради 2021 рік

Підвищення кваліфікації: РОІППО,2018 рік,150 год.

Проблемна тема: Шкільна бібліотека як освітньо-виховний простір закладу освіти.

Шкільна бібліотека : історія і сучасність 

Шкільна бібліотека заснована в 1945 році. Скоро їй виповниться 70 років! Звичайно, це багато, але роки не надають їй поважного віку, бо господарюють тут діти! Вони люблять свою бібліотеку, часто відвідують її. І ставши батьками, наші читачі ведуть до нас своїх дітей.

Вирує книжкове життя! Усім хочеться переглянути, почитати новеньку книжку чи журнал. Бібліотечні виставки, тематичні стелажі та полички — все тут доступне дитині, все для неї. А бібліотекар старається допомогти кожному читачеві вибрати потрібну книжку, підібрати матеріал для реферату, ознайомитися з новими книжками.Не зміліє джерело пізнання, коли добро і любов пануватимуть у бібліотеці, коли діти будуть дружити з книгою і бібліотекою.

Дубенська шкільна бібліотека Ліцею №5 знаходиться по вулиці Метрополита Шептицького,3

Працює бібліотека щоденно з 8.00 до 16.45 години. Вихідний день — субота, неділя. Останній четвер місяця — санітарний день. В цей день бібліотека закрита для відвідувачів, бібліотекар виконує внутрішню роботу.

Бібліотеку можуть відвідувати діти віком від 6 до 16 років. Дитяча бібліотека має три підрозділи: молодший , середній та старший відділи. У молодшому відділі на абонементі і у читальному залі обслуговуються дошкільнята та учні 1-4 класів. У середньому та старшому відділах обслуговуються учні від 5 по 11 класів, батьків, вчителів, студентів.

Відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів

 

На абонементі цього відділу знаходяться книжки різні за тематикою та жанрами. Будь-яку з цих книжок читач може взяти додому. Книжкові полиці допомагають дітям зорієнтуватися в книжковому просторі, а бібліотекар абонементу завжди поцікавиться думкою щодо прочитаного, спитає, що іще хотів би почитати відвідувач, добере необхідну літературу.

 

В читальному залі світло та затишно. Привітний бібліотекар, цікава вам література та постійно поновлювані книжкові виставки створюють атмосферу доброзичливості та творчості. Тут ви знайдете різноманітні дитячі журнали, які можна почитати і навіть зробити саморобку – вирізати та склеїти її з додатку до журналу. Саморобку можна залишити для бібліотеки, підписавши своє ім'я. В читальному залі часто проходять зустрічі, вікторини.

Відділ обслуговування учнів 5-11 класів та організаторів дитячого читання

Абонемент пропонує відвідувачам взяти книжки додому. Фонд складається з різної літератури: науково-популярної, історичної, педагогічної, довідкової та художньої. Переважна більшість художньої літератури становить література за шкільною програмою.

Пропонується також література для поціновувачів детективної і пригодницької літератури, психологічного роману і наукової фантастики, фентезі. Бібліотекар уважно стежить за смаками відвідувачів, складає списки рекомендованої літератури для окремих груп читачів. Спілкуючись з читачами та організовуючи тематичні книжкові виставки, бібліотекар популяризує  книжковий фонд та допомагає читачам обрати найцікавішу для кожного книгу.

Читальний зал відділу приваблює читачів не тільки добре підібраним фондом та широким вибором періодичних видань, але й доброзичливим ставленням бібліотекаря до відвідувачів. Тут завжди допоможуть читачам знайти потрібну і найповнішу інформацію, навчать користуватися наявним довідково-бібліографічним апаратом та довідковою літературою. Різноманітні ігри, вікторини, літературно-музичні вечори, фольклорні свята, зустрічі з цікавими людьми – всі ці заходи є частими гостями читального залу.

 

Відділ формування фондів і каталогів

 

Саме тут створюється бібліотечний фонд: купуються найкращі і найцікавіші книги, касети, CD/ DVD диски, передплачуються різноманітні журнали та газети.

І всі ці багатства відображаються в каталогах та картотеках. Каталог – це перелік всіх книг, які є в бібліотеці. Вони бувають різні: алфавітні, систематичні, а тепер ще й електронні. За їхньою допомогою можна дізнатися, чи є в бібліотеці ваша улюблена книжка, а також, які нові книги є на абонементі та в читальній залі.

Відділ маркетингу та перспективних методик

 

У цьому відділі знають про всі справи у нашій бібліотеці та інших дитячих бібліотеках .

У цьому відділі заглядають у майбутнє бібліотек і, якщо треба, допомагають їм дружньою порадою щодо їх буденних справ. Адже саме ці поради можуть істотно вплинути на їх роботу.

Та це ще не все. Крім цього, тут знають, як організувати і провести різні цікаві конкурси як для читачів, так і для бібліотекарів.

Відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи

 

А цей відділ нам нагадує справжнісіньке детективне агентство.

Та розшукують тут не злодіїв, а інформацію. Тут можна отримати відповіді на будь - яке запитання. І все це - за допомогою незвичайних помічників: каталогів і картотек.

Відділ зберігання, гігієни та реставрації фондів

 

Тут зберігаються книги, а також газети і журнали минулих років. Тут ви побачите навіть рідкісні, цінні книги, надруковані 100-50 років тому!

Крім того, книжки тут лікують! На жаль, є такі діти, які так полюбляють книжки, що і їдять і сплять з ними. Тільки шкода, що від того книжки стають замурзаними, порваними - хворими. А ви знаєте, що треба робити для того, щоб усі книги були охайними і чепурненькими?

 

Та це ще не все. Треба знати певні правила поводження з книгою.

• Перш ніж взяти книжку, помийте руки!

• Не читайте під час гри!

• Не кладіть в книгу ручок, олівців та інших предметів!

• Читайте книгу за чистим столом і чистими руками!

• Перегортаючи аркуші, тримайте їх за правий верхній кут!

• Розірвану книгу заклейте і, якщо необхідно, переплетіть!

• Не перегинайте книжку, не виривайте аркушів та ілюстрацій, не малюйте та не робіть ніяких позначок!

• Якщо ви не закінчили читати, не загинайте аркуша, а скористайтеся закладкою!

 

Якщо ви запам’ятаєте декілька цих нескладних правил і виконаєте їх, ви продовжите життя книги, а це значить, її зможуть прочитати ще багато ваших друзів і однолітків.

Відділ нових інформаційних технологій

 

Саме цей відділ пропонує всім бажаючим чудову можливість швидко отримати необхідну інформацію.

А ще – навчитись спілкуватись з комп’ютером на «ти», вільно скористатись доступом до інформаційних ресурсів Інтернет!!!

Відділ мистецтв

                                    

Чи знаєте ви, що може об’єднати дітей і мистецтво? Дамо підказку. Правильно – це ДіМ.

Цей ДіМ створено для тих:

 • хто хоче і вміє творчо мислити

 • хто хоче відчути себе справжнім творцем мистецтва, тобто, хто хоче робити прекрасне своїми руками;

 • і тих, хто хоче відчути себе невід’ємною частинкою світу, який називається МИСТЕЦТВО
  А ще тут можна:
  • Послухати – платівки, аудіокасети;
  • Подивитися – відео- касети та СD/DVD диски;
  • Почитати – книги на допомогу вашим захопленням;
  • Переглянути – газети і журнали з мистецтва;
  • Взяти участь – у виставках дитячої творчості, конкурсах, іграх, вікторинах;
  • Зустрітися з відомими людьми (художниками, музикантами, акторами) Також у бібліотеці працюють читацькі клуби за інтересами « Чарівна лампа» та клуб коментованих читань. І при цьому ви зможете не тільки спостерігати всі яскраві конкурси, ігри, і навіть вистави, які проходять тут, але й стати безпосередніми їх учасниками.Є бажаючі відкрити в собі акторські здібності? Ласкаво просимо!Гордістю бібліотеки завжди були і є книги та її справжні друзі. Сподіваємося, що і ви станете другом бібліотеки. І вона не залишиться у боргу – подарує вам і чарівну казку, і веселу посмішку, і мудру пораду.

bottom of page