- Ліцей 5
Всесвітній день української хустки
7 грудня – Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі одразу ж набуло статусу всесвітнього.
Вперше цей день відзначили у 2019 році за ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України.
Мета свята – об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Цей аксесуар для українців був символом жіночності, вірності й кохання. Дівчата та жінки носили його протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.
Також хустка «демонструвала» соціальний стан жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки вдягали хустки з дорогих тканин, бідні – з дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід з дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.
Останні пости
Дивитися всіЕкосистема «MRIYA» https://mriya.social створена для підтримки наших військових, простих громадян, а також протидіяти кремлівським медіа-пропагандистам, шахраям та поширювати правдиву інформацію в Ін
Що робити, щоб не попастися на хитрощі кібермародерів 1. Грошова допомога В популярних месенджерах та соцмережах кібермародери під виглядом міжнародних організацій, соціальної платформи єДопомога, пор