top of page
Пошук
  • Ліцей 5

Всесвітній день української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі одразу ж набуло статусу всесвітнього.


Вперше цей день відзначили у 2019 році за ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України.


Мета свята – об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.


Цей аксесуар для українців був символом жіночності, вірності й кохання. Дівчата та жінки носили його протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.


Також хустка «демонструвала» соціальний стан жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки вдягали хустки з дорогих тканин, бідні – з дешевших.


Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід з дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page