top of page
Пошук
  • Ліцей 5

День сімейного спілкування

ДЕНЬ СІМЕЙНОГО СПІЛКУВАННЯ👨‍👩‍👧‍👧

12 вересня кожного року в деяких країнах відзначають незвичайне, але дуже миле свято - День сімейного спілкування. Безумовно і безперечно, що комунікація або по-іншому - спілкування, є гарантією створення і існування міцної, благополучної, щасливої родини. Ваше спілкування в родині, між подружжям, а також між батьками і дітьми, має бути побудовано на увазі, взаємоповазі, розумінні і стовідсотковій довірі.

Як же навчитися спілкуватися з дитиною? Що говорити їй, щоб вона слухала нас? Як заохотити її розповідати про себе? Підказки для налагодження спілкування з дітьми:

🎈Використовувати в розмові з дитиною фрази, які спонукають ділитися ідеями та почуттями. Вони переконують вашу дитину, що ви насправді слухаєте її і є зацікавленими. А ще підтверджують важливість її ідей і вашу повагу до того, що вона говорить.


🎈Частіше говорити «ТАК», ніж «НІ»

Деякі діти чують дуже багато «не». Однак заборони та обмеження не сприяють позитивній поведінці, яку батьки хочуть бачити. Насправді, вони підсилюють те, що ми хочемо заборонити. Замість заборон краще використовувати більш відкриті і позитивні твердження.


🎈Розмовляти зі своєю дитиною «на рівних». Замість того, щоб давати лише вказівки, залучіть дитину до двосторонньої розмови. Це передбачає, окрім розмови, й активне слухання того, що говорить ваша дитина.


🎈Використовувати «Я-висловлювання» під час розмови. Це також дає вашій дитині більше уявлення про те, що від неї очікується, і покладає на неї більшу відповідальність за зміни.

«У тому, що ти говориш немає ніякого сенсу» — перетворитися на «Я не розумію. Можеш, будь ласка, пояснити ще раз?».


🎈Формулювати прохання чітко й обґрунтовано. Для того, щоб бути впевненим, що ваші прохання будуть враховані, потрібно спочатку переконатись, що увага вашої дитини спрямована на вас. Також потрібно говорити твердо.


🎈Уникати грубих слів та навішування ярликів. Деякі поширені, але безрезультатні, способи спілкування з дітьми — це використання глузувань, присоромлювання та обзивання. Цей стиль спілкування може призвести до проблем у спілкуванні.


🎈Використовувати доброзичливі слова та фрази. Ласкаві слова формують хороші стосунки та покращують спілкування з дитиною. Крім того, діти, з якими розмовляють із вдячністю та повагою, мають кращу самооцінку.


🎈Показувати дитині, що ви приймаєте її. Коли ваша дитина знає, що ви приймаєте її такою, якою вона є, а не лише такою, якою ви хочете, щоб вона була. Прийняття вашої дитини не означає прийняття всіх видів її поведінки. Це означає спілкуватися так, щоб не соромити дитину.


Хороше спілкування з дитиною — запорука здорових та гармонійних стосунків з нею. Якщо вона буде знати, що її вислухають без засудження, врахують її думку і завжди допоможуть знайти вихід, вона буде довіряти вам і ділитися з вами своїми переживаннями. Саме від нас залежить, чи буде наш дім місцем, у якому дитина зможе процвітати і розвиватися.

Звісно, спочатку впроваджувати нові правила спілкування буде важко (особливо якщо ви — діти авторитарних батьків). Не карайте себе за помилки чи невдачі, продовжуйте працювати над навичками спілкування, і ваші зусилля обов’язково приведуть до бажаного результату.

Бажаємо теплих і душевних розмов!


6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page