top of page
Пошук
  • Ліцей 5

День цівільного захису


19 травня 2022 року в Дубенському ліцеї №5 Дубенської міської ради Рівненської області організовано «День цивільного захисту». До його підготовки та проведення залучались: керівний склад ЦЗ Дубенського ліцею №5 Дубенської міської ради Рівненської області; педагогічний склад та технічний персонал; здобувачі освіти 1 – 11-х класів. Впродовж «Дня цивільного захисту» було проведено ряд запланованих заходів в режимі онлайн. День ЦЗ розпочато цікаво та неординарно урочистою онлайн лінійкою на якій звучала, як ніколи, актуальна пісня: «Я ненавиджу війну». Відповідальна з питань ЦЗ Малюта С.А. повідомила завдання та хід проведення дня ЦЗ під гаслом: «Самі знаємо, інших навчаємо, від біди застерігаємо». Вчителями–предметниками були підготовлені тематичні інтегровані уроки, підібрані завдання (диктанти, задачі, творчі вправи) відповідно програмі з предметів та тематиці Дня. Класними керівниками 1- 4 класів проведено квест «Уникаємо небезпеки», в ході якого школярі мали можливість ознайомитися з необхідною інфомацією у - ДПРЧ-13 ГУ ДСНС -3 кл., медичному пункті – 1-2 кл., газовій службі - 4 кл. Класний керівник 3-А класу Шубнік О.В. провела екскурсію у пожежну частину.Заходи проведені на високому рівні у відповідності до вимог часу з виявом патріотизму, милосердя та самозбереження.

Для учнів 5-Б класу класним керівником Приндетою О.Б. проведено бесіду «Знати, щоб передбачити, щоб діяти» Діти повторили та систематизували знання з правил пожежної безпеки та обговорили алгоритм дії щоб захистити себе під час надзвичайних подій. У 5-А кл. (кл.кер. Ліщук І.В.)проведено вікторину «Я знаю все, щоб бути живим і неушкодженим».Класним керівником 6-А класу Стадійчук К.І. проведено вікторину – змагання з повторення дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та розвитку вміння знаходити вихід з небезпечних життєвих ситуацій під час військового стану.

З метою узагальнити та закріпити знання учнів з правил пожежної безпеки, навчити попереджати екстремальні ситуації , вчити цінувати людське життя та берегти своє здоров’я, виховувати навички обережного поводження з вогнем, класний керівник 7-А класу Нарусевич Л.П. провела тренінг «Обережно! Вогонь – не гра».На початку тренінгу учні на «краплинах дощу», які були прикріплені на дошці над символічним вогнищем, писали очікування, щоб в кінці заняття загасити це вогнище. Впродовж тренінгу проаналізовано різні ситуації на протипожежну тематику і повторено знаки пожежної безпеки. Працюючи в групах, учні складали алгоритми, як можна загасити різні типи пожеж на початковій стадії. Цікавим елементом було складання фотопазлів.

У 9-А класі (кл. кер. Семенюк А.М.) проведено практикум «Небезпечні ситуації. Як вижити». У вступній частині вчитель наголосила учням, що дуже часто небезпечні ситуації трапляються з дітьми коли поруч немає дорослих , яка поведінка людини призводить до втрати здоров’я і життя. В основній частині заняття було проаналізовано презентацію «Як вижити під час надзвичайної ситуації та під час війни», відпрацьовано дії при виникненні різноманітних небезпечних ситуацій, що можуть статись під час військового стану і не тільки.

Особливий інтерес викликали проведений урок – практикум у 9-Б класі ( кл.кер.Тригуб В.С) «Що ти знаєш про ЦЗ?» на якому було розглянуто як правильно ,

грамотно й чітко діяти у різних НС для захисту свого життя та здоров’я, учасники освітнього процесу мали змогу переглянути та обговорити відео «Хімічна атака. Як захистити себе?» та урок обережності «Надзвичайні ситуації» (10 кл., кл. кер. Бойко О.С.) , у ході якого учні переглянули навчальні фільми з тематики цивільного захисту, дізналися про сучасні засоби пожежогасіння, повторили правила використання індивідуальних засобів захисту органів дихання, дії населення під час різних видів надзвичайних ситуацій.Учні ліцею спільно із класними керівниками та вчителем образотворчого мистецтва Купчак В.І. презентували онлайн виставку малюнків, стіннівок на тематику ЦЗ та НС

З учнями 10- 11 класу під керівництвом вч. Захисту України Ляховича В.Х. та кл.кер. Бойко О.С. , сестри медичної Тіяри Ж.Г. проведено показові навчально-практичні

заняття з надання першої медичної долікарської допомоги при переломах, кровотечах та зупинці дихання, під час яких використано відповідні відео сюжети.
Учні 8 класів виступили перед аудиторією 7-11-х класів з пропагандою протипожежної безпеки у навчальному закладі. Дві команди «Saviors» та «Вогняна банда» у яскравій та творчій

формі дистанційно в Zoom розповіли про правила пожежної та техногенної безпеки. Для всіх бажаючих вчителем фізкультури Гончаруком М.А. було організовано онлайн навчання на тему: «Мінно-вибухові пристрої. Алгоритм дій при виявленні мінно-вибухових пристроїв та небезпечних предметів».


Учні 11 класу (кл.кер.Тіяра М.Р.)продемонстрували, що розуміють свою відповідальність за майбутнє країни. Метою вікторини-змагання була пропаганда професії рятувальника, яка вчить учнів правильно і критично оцінювати свою поведінку в надзвичайних ситуаціях, приймати правильне рішення, вдало надавати першу допомогу, як собі так і товаришам, виховували мужність, бажання займатися фізкультурою , спортом, зміцнювати своє здоров`я.

Цього ж дня відбулася стрім-перевірка дій учасників освітнього процесу у надзвичайних ситуаціях в умовах воєнного стану . Високу підготовленість та практичні дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій показали керівний склад цивільного захисту навчального закладу, формування, які чітко діяли за своїм призначенням, педагогічний та технічний персонал ліцею , учні 5-11-х класів.


Практична спрямованість заходів, що проводилися, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із ЦЗ та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій. Проведення «Дня цивільного захисту» показало , що керівний склад ЦЗ ліцею та учні знають як грамотно і чітко діяти для захисту свого життя і здоров’я.


Підсумком проведення Дня ЦЗ у Дубенському ліцеї №5 стало нагородження переможців вікторин, конкурсів, змагань.

5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

コメント


bottom of page