top of page
Пошук
  • Ліцей 5

ПРОФІЛАКТИКА КОВІДУ - БУСТЕРНА ВАКЦИНА

В Україні відтепер можна зробити третю (бустерну) дозу вакцини проти коронавірусу. 6 січня про це офіційно повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України. Ідеться про повнолітніх громадян.


Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Pfizer, незалежно від того, якою ви щепилися до цього, але зробити це можна не раніше, ніж за пів року після другої дози. На бустерну дозу можна записатися онлайн.


Хто та коли може отримати додаткову дозу вакцини проти коронавірусу

З 22 грудня Міністерство охорони здоров’я ввели ревакцинальну (третю/бустерну) дозу для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу, 4 січня дозволили її для людей 60+, а 6 січня після засідання національної технічної групи експертів з імунопрофілактики її рекомендували уже всім українцям.


За останніми даними МОЗ, 7 556 людей уже отримали ревакцинальну (бустерну) дозу. Отримати бустерну дозу людям можна та рекомендовано через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19. Оптимально в період від 6 до 9 місяців. Також залишається рекомендація для тих, хто перехворів — робити третє щеплення у МОЗ рекомендують не раніше ніж 28 днів після зараження коронавірусом.


Де можна отримати бустерну дозу

Для того, щоб її отримати, людина може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації в Україні. Або прийти туди одразу, обравши потрібну адресу, день та час.


Із собою потрібно взяти паспорт та ідентифікаційний код (бажано також мати підписану декларацію з сімейним лікарем).


Якою вакциною зроблять бустерну дозу

Для бустерної дози використовують Moderna або Pfizer за такими схемами:


перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer;

перші дві дози AstraZeneca + бустер Moderna або Pfizer;

перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer;

перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page